Jak se zbavit překyselení – recept na rychlou úpravu pH, který nabudí imunitu

V životě mohou nastat situace, kdy je naše tělo vystaveno masivnímu překyselení. Dojít k tomu může při různých očistných kúrách, redukčních dietách, chronické kandidóze nebo v důsledku působení některých léčiv. Jak v takovém případě rychle neutralizovat množství kyselin a vyhnout se tak zdravotním komplikacím?

Měření pH

Ve výše uvedených případech může být tělo vystaveno natolik silnému náporu kyselin, že nemusí být snadné tento nápor neutralizovat běžnou zásadotvornou stravou. Masivní překyselení pak může způsobit zvýšenou únavu, podrážděnost, znatelné snížení imunitních a regeneračních schopností těla a vytvořit tak podmínky pro vznik celé řady dalších zdravotních potíží. Následující recept představuje jakousi rychlou pomoc a možnost nejen vyrovnat hodnoty pH organismu, nýbrž i podpořit oslabené imunitní a regenerační procesy organismu.

Složky receptu na rychlou úpravu pH a podporu imunity

Pro přípravu tohoto receptu budeme potřebovat pouze dvě složky. První z nich je kyselina L-askorbová, neboli práškový vitamín C. Jedná se o bílý prášek v potravinářském průmyslu běžně užívaný např. jako konzervant vín. Kyselinu L-askorbovou je možné sehnat ve specializovaných e-shopech.

Druhou složku představuje hydrogenuhličitan sodný, neboli jedlá soda, běžně k dostání ve všech lékárnách. Obecně se užívá při překyselení žaludku. I tu lze ve větších množstvích sehnat ve specializovaných e-schopech.

Příprava roztoku a jeho pH

Obě složky nasypeme do sklenice vody a zamícháme lžičkou. V případě práškového vitamínu C se jedná o silnou kyselinu, v případě jedlé sody naopak o silnou zásadu. Při přípravě receptu musíme počítat s tím, že z hlediska pH má jedlá soda o polovinu větší účinek než vitamín C. Neutrálního pH bychom proto docílili 1 dílem vitamínu C a 1/2 dílem jedlé sody.

Tímto způsobem můžeme snadno regulovat výsledné pH roztoku. Většinou užíváme 1 lžičku sody a jednu lžičku vitamínu C ve 300 ml vody. První, čeho si po rozmíchání obou složek ve vodě všimneme, je vznik plynu a šumění podobně jako u šumivé tablety. Čím vyšší teplota vody, tím bouřlivější šumivá reakce roztoku. I chuťově se roztok vzdáleně podobá šumáku, oblíbenému nápoji z dob minulého režimu. Tento roztok pijeme ideálně ráno nalačno nebo dle potřeby dle naměřených hodnot pH moči.

Tip: Roztok vitamínu C a jedlé sody působí dobře při prvních náznacích vzniku oparu. Kyselina L-askorbová podpoří imunitu a hydrogenuhličitan sodný zajistí zásadité pH těla, které herpesovým virům způsobujícím opar nesvědčí. Tímto způsobem lze mnohdy průběh vzniku oparu zcela zvrátit.

Doba užívání roztoku

Uvedený recept je ideální pro zvýšení imunity a neutralizaci kyselin při denním užívání v řádech týdnů nebo pro příležitostnou potřebu. K dlouhodobému každodennímu užívání v řádu měsíců se však přes veškeré své přednosti příliš nehodí.

Při dlouhodobém užívání vysokých dávek práškového vitamínu C hrozí vznik ledvinových kamenů. Vzhledem k tomu, že jedlá soda obsahuje mnoho soli, existuje i zde v dlouhodobém horizontu riziko vzniku ledvinových kamenů či ukládání přebytečné soli v kloubech.

 

 Foto: FreeDigitalPhotos.net